Homeros’un İlyada’ sında anlattığı 3 güzeller efsanesi ile yola çıkıp, 2013 yılında güzelliğin evrimi konsepti ile “Mitolojiden Günümüze Güzelliğin evrimini” sahneye koyan Miss Eurovision ® markası, bu yıl ve her yıl bir konsept ile sektöre yenilikler getirmeyi sürdürecektir.

Yola çıkarken vurguladığı “Sektörde Farkındalık Yaratmak” sözü ile sektöre hergün bir farklılık ve yenilik getirecek çalışmalarını sürdürmektedir.

Güzellik yarışmalarının en çok spekülasyona yola açan sonuç ve oy verme işlemleri için TVS ( Transparent Voting System) uygulaması ile son verecek olan organizasyon, sahne şovları ile de fark yaratmış ve yaratmaya devam edecektir.  Yarışma organizasyonunun sadece kızları öne çıkararak yapılmayacağını bunun bütünüyle bir görsel şov olarak sunulması gerekliliğini bilen ve tüm çalışmalarını bu yönde yapan organizasyon her yıl farklı bir konsept ile sahnelenmektedir.

Tüm kurumsal yapılanma ve markanın işlevselliğinin tamamlanması ile birlikte yarışma son kraliçenin ülkesinde gerçekleştirilecek şekilde altyapısını kurmaktadır. Böylelikle bir Türk markasının dünya üzerinde tanınırlığı, ülkemizin tanıtımı açısından da çok önemli bir görev üstlenmiş olacaktır.

Organizasyon, yarışmacılarının kariyerleri açısından da dönüm noktası olmayı hedeflemektedir. Öyle ki, yarışmacıları için vereceği ödüller, kariyer ve kişisel gelişimlerine çok büyük faysa sağlayacak, Türkiye ve dünya üzerinde birçok yeni, model, oyuncular bu organizasyon sayesinde kazanılmış olacaktır.

Daha yolun başında olan organizasyon, her geçen gün hedeflerine ulaşabilmek adına her türlü innovasyon ve ar-ge çalışmasına yatırım yaparak hızlı gelişen, çabuk tüketilen çağımızın unutulmayan önemli markalarından biri olmak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Saygılarımızla…